ב"קואליציית הסובלנות" מרגישים תקווה

בקואליציית הסובלנות מרגישים תקווה 2

 עשרות ארגוני סובלנות ודו-קיום נפגשו השבוע ביוזמת הקרן לירושלים: נציגי חרדים, נציגי ערבים, נציגי חילונים, נציגי הבית הפתוח, נציגי עירייה ואקטיביסטים חברתיים 

עשרות ראשי ארגונים העוסקים בקידום הסובלנות, הדיאלוג והדו-קיום נפגשו השבוע בקרן לירושלים כדי להציג את סיכום פעילותם בחצי השנה האחרונה. בין הארגונים היו גם ארגונים העוסקים בשיח עם החברה החרדית, ארגונים העוסקים בדיאלוג יהודי-ערבי, עמותות של אקטיביזם חברתי, ארגוני התחדשות יהודית, נציגי הבית הפתוח, נציגי מנח"י ונציגי הרשות לצעירים בעיריית ירושלים.

"קואליציית הסובלנות" הוקמה ביוזמת הקרן לירושלים והמרכז לצעירים במטרה לקדם שיתופי פעולה ולהרחיב את הפעילות של ארגונים ועמותות העוסקות בנושא החיים המשותפים בעיר. את הכנס פתחה מנכ"לית הקרן לירושלים ענת צור אשר הדגישה כי "הקרן לירושלים מעמיקה את פעילותה בתחום הדיאלוג והסובלנות בעיר, תחום שהוא חלק מאבני היסוד של הקרן מאז שהוקמה. אנו מנסים לאחד את הכוחות הפועלים בעיר ולראות מה הערך הנוסף שניתן לקבל כשפועלים ביחד".

בקואליציית הסובלנות מרגישים תקווה 1

בין היתר הציגו המרכז הבין-תרבותי, רשות הרבים והתנועה הירושלמית עשרות אירועי סובלנות שהתקיימו סביב יום ירושלים תחת הכותרת "יום ירושלים האחר" וכללו את צעדת המשפחות בפארק המסילה ובניית ירושלים מאבני לגו. נציגת מנח"י הציגה את פרויקט "מנהלים ביחד" במסגרתו נפגשים עשרות מנהלי בתי ספר ומורים ממזרח העיר וממערבה ללמידה משותפת. בנוסף הוצגו מגוון של פעילויות במערכת החינוך בעיר כמו שילוב מורים יהודים בבתי ספר ערבים ולהיפך, מפגשי מורים יהודים-ערבים ומפגשי מורים חרדים עם מורים חילונים.

"אנו מפגישים ארגונים העוסקים בדיאלוג יהודי-ערבי, ארגונים העוסקים בקירוב בין דתיים לחילוניים וארגוני התחדשות יהודית וזה אינו מובן מאליו בעיר מורכבת כמו ירושלים", מסביר ד"ר אודי שפיגל, מנהל מחלקת החינוך והחיים המשותפים בקרן לירושלים. "האתגר שלנו הוא להעמיק את הפעילות ובעיקר להרחיב את ההשפעה של הארגונים האלו מתוך ההבנה שהחיים בירושלים תלויים ביכולת שלנו לקיים רקמה אנושית סובלנית ומשותפת".