גאווה ישראלית באירופה!

Israeli proud

גאווה ישראלית באירופה!

פרס מיוחד לגל לוי בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי שנסע במסגרת משלחת של מוזיאון המדע הנתמכת על ידי הקרן לירושלים

בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי זכה גל לוי מכפר גלים בפרס מיוחד מטעם תעשיות הביו באיחוד האירופי: Biobased Industries.

גל, שזכה בתחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל לשנת 2017, נסע במשלחת הישראלית לתחרות האירופית היוקרתית עם הפרויקט החדשני שלו להפקת ביודיזל מפסולת אורגנית באמצעות רימות זבוב החייל השחור. במסגרת זכייתו בפרס המיוחד, ייסע גל לשבוע לבלגיה וצרפת וייחשף לפיתוחים ומחקרים מובילים בתחום הביו כאורח מיוחד של תעשיות הביו.

 במוזיאון המדע בירושלים מציינים את השנה ה-20 לקיומה של תחרות מדענים ומפתחים צעירים, תחרות  הנתמכת על ידי הקרן לירושלים, שהניבה עד כה במהלך שנות פעילותה למעלה מ-1000 בוגרים שרובם השתלבו בתחומי המחקר והאקדמיה, בתעשייה, בעסקים ועוד.

 התחרות היא חלק מתוכניות המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי לעידוד ושיתוף פעולה בין מדענים צעירים באירופה וישראל, ושל התחרות העולמית היוקרתית Intel-ISEF בארה"ב. התחרות נתמכת על ידי משפחת גורן-מונטי-פרארי באמצעות הקרן לירושלים ומינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך והיא מתקיימת בשיתוף עם האקדמיה הלאומית למדעים, האיחוד האירופי וחברת אינטל.

 "התורמת מיכאלה גורן-מונטי חיפשה פרויקט שדרכו תוכל להדביק את ילדיה באהבתה לישראל", מספרת תמר מילוא, מנהלת דסק איטליה בקרן לירושלים. "לאורך כל הדרך משפחת התורמים ליוותה את המשלחת הישראלית ועודדה אותה וזו דוגמא למעורבות עמוקה ואמיתית של התורמים בפרויקט שבחרו לתרום אליו".