גם קבוצת יובנטוס למען התרבות בעיר!

Palla Juventus 2

הקרן לירושלים קיימה אירוע גאלה באיטליה שהכנסותיו יוקדשו לפרויקטים בתחום התרבות

בשבוע שעבר קיימה הקרן לירושלים ערב גאלה יוקרתי בארמוןPalazzo Della Luce   בעיר טורינו שבאיטליה. במהלך הערב התקיימה מכירה פומבית שמסגרתה נמכר בין השאר כדורגל חתום על ידי שחקני קבוצת יובנטוס במחיר של 1100 יורו ותיק של בית האופנה פנדי במחיר של 2500 יורו. ההכנסות יוקדשו לפרויקטים בתחום התרבות בעיר, בדגש על פרויקטים המקרבים בין קבוצות אוכלוסייה שונות.

מדי שנה מקיים הוועד האיטלקי של הקרן לירושלים אירוע גאלה באחת הערים המרכזיות באיטליה. בעבר התקיימו אירועים דומים במוזיאון לאמנות עכשווית "מקסי" שברומא, בארמון במילאנו במסגרת תערוכת ה"אקספו" העולמית ובשנה שעברה התקיים אירוע גיוס בוונציה, לרגל 500 שנה להקמתו של הגטו הראשון בעולם. לאירוע השנה הגיעו אנשי חברה ועסקים מרחבי איטליה וכן שגריר ישראל באיטליה עופר זקס.  

 Fendi

יו"ר הוועד של הקרן לירושלים באיטליה, ארמנו טדסקי, אף הצליח להביא לאירוע תערוכת חנוכיות עכשוויות בסיוע בית כנסת עתיק הנמצא בעיירה Casale Monferrato. במכירה הפומבית, שנוהלה על ידי קומיקאי איטלקי ידוע, נמכרה גם טיסה זוגית לישראל תרומת אל-על ושלושה לילות בבית הארחה ע"ש מוריס דואק במשכנות שאננים.

העיר טורינו נבחרה לארח את הערב המיוחד בין השאר בגלל יריד ה- ARTISSIMA  - יריד לאמנות עכשווית הנערך במקום באותו זמן. אגב, הוצאות הערב מומנו על ידי חברות איטלקיות מקומיות בולטות שהתגייסו לטובת האירוע.