הקרן לירושלים משיקה את ארכיון טדי קולק

 הקרן לירושלים משיקה את ארכיון טדי קולקבטקס שיציין עשור למותו, יושק הארכיון הדיגיטלי שיהיה נגיש לציבור ויציג חומרים המתעדים את פועלו של טדי בכל תחנות חייו

הקרן לירושלים תציין עשור לפטירתו של טדי קולק – ראש העיר המיתולוגי של ירושלים ומייסד הקרן בטקס שיתקיים ביום חמישי ה-29 ביוני בפארק טדי, שהוקם לאחר מותו ומנציח את חייו ופועלו של טדי. בטקס יושק גם ארכיון טדי קולק שהוקם על ידי הקרן בתרומת חברו הטוב של טדי – קני ביאלקין, אשר יגיע לטקס במיוחד מארה"ב.

ארכיון טדי קולק הוקם במטרה לאסוף מגוון חומרים לתיעוד פועלו של טדי קולק בכל תחנות חייו- החל בעלייתו ארצה לקיבוץ עין גב, עבודתו במשרד ראש הממשלה לצד דוד בן-גוריון, פועלו יוצא הדופן כראש עיריית ירושלים אשר בנה וחידש את העיר לצד תרומתו להקמת מוזיאון ישראל והיותו איש משפחה.

הארכיון נגיש ופתוח באינטרנט לכל המתעניין ומכיל תצלומים, הקלטות, קטעי וידאו, קטעי עיתונות, אפמרה, מסמכים שונים, התכתבויות ועוד. 

עבודת האיסוף נעשתה מול עשרות מקורות בארץ- ארכיונים, אוספים ומוזיאונים ומאגדת לראשונה תיעוד מקיף של עשייתו הייחודית של טדי קולק ותרומתו הן לבנייתה של ישראל בשנות הולדתה והן כראש העיר המזוהה ביותר עם ירושלים עד היום.

לטקס צפויים להגיע ידידים רבים של הקרן לירושלים, מנהלי מוסדות תרבות שהוקמו ביוזמת הקרן בעיר, אנשים אשר עבדו לצידו של קולק וגם קרובי משפחה וביניהם ילדיו – עמוס ואסנת אשר יישאו דברים.