סוף סוף: חונכים את הבריכה בארמון הנציב

חונכים את הבריכה בארמון הנציב

 סוף סוף: חונכים את הבריכה בארמון הנציב

 אחרי שנים של ציפייה: בריכת השחייה ומרכז הספורט בארמון הנציב, מול ביה"ס סליסברג, ייחנכו בהשתתפות ראש-העיר ניר ברקת ונשיאת הקרן לירושלים יוהנה ארביב-פרוג'ה. לטקס תגיע גם אלמנת התורם, קתרין גרינברג, מארה"ב.

בניית מרכז הספורט המשוכלל והחדיש, בעלות כוללת של 35 מיליון שקל, התאפשרה בעקבות תרומתה של משפחת גרינברג מארה"ב, מתורמיה הוותיקים של הקרן לירושלים, שתרמה למגרשי ספורט סמוכים ולפרויקטים רבים בעיר. בין השאר תרם אלן גרינברג להקמת מרכז הספורט בגילה ולביה"ס המקיף בגילה, אך לא זכה לראות את גזירת הסרט בפרויקט האחרון שלו הספיק לתרום - הבריכה. למימון היו שותפים עיריית ירושלים ומפעל הפיס.

מרכז הספורט תוכנן ובוצע על-ידי מחלקת התכנון ובינוי של הקרן לירושלים באמצעות גלפז אדריכלים. המרכז כולל חדר כושר רחב ומצויד, חדרי חוגים, מלתחות, מזנון, פינת ישיבה וקפה, משרדים וכמובן בריכה חצי-אולימפית מקורה עם גג שניתן לפתוח בקיץ. המתחם כולל מדשאות, דק שיזוף, שטחי פנאי ובריכת פעוטות. הבניין תוכן כבניין "ירוק" העומד בתקן הישראלי לבנייה ירוקה. המקום, שיופעל על ידי המינהל הקהילתי תלפיות מזרח, ישרת את תושבי שכונות דרום העיר ואת תלמידי בתי הספר בשכונה במסגרת פעילויות שונות.

"הקרן לירושלים פועלת לשיפור איכות החיים של תושבי העיר", אומרת נשיאת הקרן לירושלים יוהנה ארביב. "הבריכה מצטרפת להשקעה של הקרן בתחומים נוספים בשכונת תלפיות מזרח ותהווה אבן שואבת למשפחות צעירות לשכונה ולעוד תושבים רבים מחוץ לשכונה שיוכלו ליהנות מפעילות פנאי וספורט. זוהי גם דרך לחזק את המנהל הקהילתי שאנו רואים בו חשיבות גדולה".

ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר לקראת פתיחת המקום: "הבריכה שהקומה בתלפיות מזרח היא אחת מתוך  7 בריכות קהילתיות חדשות בשכונות העיר לרווחת הציבור. בריכות השחייה הירושלמיות יהוו בסיס איכותי לפעילות פנאי לכל הגילאים בסביבה הקרובה לבית ואבן שואבת למשיכת משפחות צעירות. הן יהיו גם עוגן כלכלי למינהלים הקהילתיים ויגדילו את מעגל השותפים בפעילות קהילתית וחברתית בשכונות. זהו מהלך נוסף שאנחנו עושים לשיפור איכות החיים של תושבי ירושלים. בשנים האחרונות השקענו משאבים ניכרים בשכונות העיר ובסביבה הקרובה לבית ונמשיך לפעול על-מנת לקדם פרויקטים נוספים של ספורט, תרבות ופנאי לרווחת התושבים".