צוות מנצח

 צוות מנצח

מקום שלישי בתחרות יוקרתית בלוס אנג'לס לנבחרת המדענים של מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד הנתמכת על ידי הקרן לירושלים

נבחרת מדענים ומפתחים צעירים של מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד, הנתמכת על ידי הקרן לירושלים, זכתה במקום השלישי בקטגוריית מתמטיקה בתחרות אינטל העולמית שהתקיימה בלוס אנג'לס. בנוסף זכתה הנבחרת גם בציון לשבח.

הנבחרת כללה 10 בני נוער מכל רחבי הארץ התמודדה מול 1,800 בני נוער מ- 75 מדינות ברחבי העולם. גונן צימרמן מהתיכון בכפר הירוק זכה במקום השלישי בקטגוריית על מחקרו  "פולינומים אורתונורמלים ותנאי נוואי הדו-מימדי" ובפרס ששוויו 1000 $ מטעם ה-American Mathematical Society. זאת בנוסף לזכייתו בציון לשבח (Honorable Mention).

נעמה שור, מהתיכון לחינוך סביבתי במדרשת שדה בוקר זכתה גם היא בציון לשבח מטעם ה- American Physiological Association על מחקרה "הקשר בין השעון הביולוגי לרמת המוסריות בקבלת החלטות".

במוזיאון המדע בירושלים מציינים את השנה ה-20 לקיומה של תחרות מדענים ומפתחים צעירים, תחרות  שהניבה עד כה במהלך שנות פעילותה למעלה מ-1000 בוגרים שרובם השתלבו בתחומי המחקר והאקדמיה, בתעשייה, בעסקים ועוד.

התחרות היא חלק מתוכניות המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי לעידוד ושיתוף פעולה בין מדענים צעירים באירופה וישראל, ושל התחרות העולמית היוקרתית Intel-ISEF בארה"ב. התחרות נתמכת על ידי משפחת גורן-מונטי-פרארי באמצעות הקרן לירושלים ומינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך והיא מתקיימת בשיתוף עם האקדמיה הלאומית למדעים, האיחוד האירופי וחברת אינטל.

"התורמת מיכאלה גורן-מונטי חיפשה פרויקט שדרכו תוכל להדביק את ילדיה באהבתה לישראל", מספרת תמר מילוא, מנהלת דסק איטליה בקרן לירושלים. "ואכן, לטקס הכרזת הזוכים הגיע במיוחד חתנה מתיאו פררי. בנה של מיכאלה, פרופ' מרטין מונטי, חוקר מוח, אף פגש את המתחרים בלוס-אנג'לס ושוחח איתם. זוהי דוגמא למעורבות עמוקה ואמיתית של התורמים בפרויקט שבחרו לתרום אליו".