"נשארים בירושלים" – ערב לידידי הקרן בישראל

Event 3718 1

ערב מיוחד של טעימות ירושלמיות חשף את שלל פעילויות הקרן לירושלים בתחום התרבות והפיתוח הכלכלי בפני הקהל הישראלי

 

תחת הכותרת "נשארים בירושלים" קיימה הקרן לירושלים ערב לחשיפת פעילותה בפני קהל ישראלי. הערב התקיים בבניין היסטורי לשימור - בית אליאנס - הצמוד לשוק מחנה יהודה, שהפך בשנתיים האחרונות חממה לאמנים וליוצרים מכל גווני הקשת הירושלמית.

לערב הוזמנו אנשי עסקים, יזמים ואנשי שוק ההון, ירושלמים בהווה ובעבר, שהעיר יקרה לליבם וזכו לטעימות קטנות ושיחות קצרצרות על תרבות, קהילה ופיתוח כלכלי.

דוד ברודט, יו"ר הוועד המנהל של הקרן, בירך את המשתתפים והסביר כי "ירושלים היא משימה שלא עוזבים אותה".  ענת צור, מנכ"לית הקרן לירושלים, הדגישה כי חוסנה הכלכלי של ירושלים תלוי בחיזוק המעמד היצרני והיצירתי בעיר, בהשקעה בצעירים, בדור העתיד. גם עמיר בירם, מנכ"ל ומייסד קרן ההשקעות JTLV, שוחח על חשיבות שימור הצעירים בעיר.בירם, שרכש עם שותפים את "בית אליאנס" מאפשר לעמותת "רוח חדשה" להשתמש בנכס לטובת צעירי העיר. 

הופיעו גם המשוררת תכלת זוהר, חברה בקבוצת השירה פואטרי סלאם, מנהל הצוללת הצהובה אצ'ה בר, ההרכב הווקלי הנהדר של האחיות לוז.

Event 3718 3

חנן ברנד ומיכל מצ'אדו, שני יזמים צעירים המובילים שינוי בעיר, דיברו על החשיבות של החדשנות וקהילת ההייטק והיזמות הטכנולוגית הירושלמית. השניים סיפרו על הפלטפורמה שנוצרה בעיר המאפשרת חיבורים וקשרים בין כל הפעילים בתחום ויוצרת קהילת יזמים תוססת.

"כעת הגיעה השעה והחובה שגם אנו, הישראלים והירושלמים, ניקח אחריות לעתידה של העיר שלנו", סיכמה ענת צור את הערב. "לא רק פוליטיקאים ומקבלי החלטות יכולים לקבוע איך ירושלים תראה. אנחנו - החברה האזרחית והמגזר השלישי - יכולים להכתיב את סדר היום ואיך תראה ירושלים גם בחמישים השנים הבאות. אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים שלנו בעשייה למען ירושלים".

Event 3718 4