6 מיליון שקל מלגות לסטודנטים בעיר

הקרן לירושלים תנהל את "קרן המלגות העירונית" שהוקמה ביוזמת עיריית ירושלים ובשיתוף הקרן ומפעל הפיס. 50% מהמלגות יוענקו לסטודנטים שסיימו לימודי תיכון בעיר

Sam Spiegel 5

הקרן לירושלים תנהל את "קרן המלגות העירונית" שהוקמה ביוזמת עיריית ירושלים ומאפשרת לסטודנטים הלומדים באחד מהמוסדות האקדמיים בעיר לקבל מלגת לימודים. המלגה, בגובה של כ- 10,000 שקל, תינתן בתמורה ל- 140 שעות של מעורבות חברתית ותרומה לקהילה.

"קרן המלגות העירונית", בסכום כולל של כשישה מיליון שקלים, תרכז את רוב המקורות התקציביים הקיימים היום למלגות עבור סטודנטים הלומדים בעיר: עיריית ירושלים, מפעל הפיס והקרן לירושלים. כך יוכלו הסטודנטים לפנות למקום אחד ולקבל מענה שיחבר בינם לבין העמותות בהן הם יידרשו להתנדב כתנאי לקבלת המלגה. ברוב מהמלגות, העמותות עצמן תהיינה שותפות במתן מחצית מסכום המלגה. עיריית ירושלים והקרן לירושלים סיכמו ביניהן עוד כי 50% מהמלגות יוענקו לסטודנטים ירושלמים שסיימו לימודי תיכון בעיר. 

"קרן המלגות העירונית" מרחיבה באופן משמעותי את מפעל המלגות של הקרן לירושלים המחלקת  מדי שנה למעלה מ- 120 מלגות לסטודנטים מבתי הספר הגבוהים לאמנות, לטכנולוגיה ולהנדסה בעיר בתמורה למעורבות בקהילה. כך, למשל, במסגרת המלגה, סטודנטים מבצלאל עובדים על יצירת אמנות משותפת עם צעירים בעלי צרכים מיוחדים, סטודנטים מהאקדמיה למוסיקה מפעילים בשכונת קריית מנחם מרכז מוסיקה לבני נוער וסטודנטים ממכללת עזריאלי להנדסה מלמדים ניצולי שואה יישומי מחשב.

לדברי רות דיסקין, מנהלת מחלקת הפרויקטים בקרן לירושלים, מטרת הפרויקט היא "לסייע לתלמידים בעלי קשיים כלכליים או מצטיינים בתחומם, לחזק את המוסדות להשכלה גבוהה בעיר, לחזק את העמותות שזקוקות למתנדבים וכמובן – לחזק את הקשר בין הסטודנטים לירושלים וגם לתרום לניסיונם המקצועי".

"זהו שיתוף פעולה מבורך בין הקרן לעיריית ירושלים", מסבירה מנכ"לית הקרן ענת צור. "קרן המלגות העירונית היא איגום משאבים של הקרן, העירייה ומפעל הפיס. זו דוגמא מצוינת לראייה כוללת של מערך המלגות בעיר ומנוף לגיוס תרומות נוספות עבור מטרה זו".

ראש העיר ניר ברקת אמר כי "קרן המלגות שהקמנו תעודד עשייה חברתית בעיר ותיצור חיבור נוסף של הסטודנטים אל הקהילתיות שירושלים כל כך ידועה בה. ירושלים מעניקה חוויה סטודנטיאלית שאין לה מתחרים. התקציבים שגייסנו עבור קרן המלגות החדשה לסטודנטים הם צעד נוסף ומתבקש בעשייה החשובה שלנו לטובת הצעירים".

 IMG 0932 פלצ2014 S