6 מיליון שקל מלגות לימודים לסטודנטים בעיר

יוזמה משותפת לעיריית ירושלים, מפעל הפיס והקרן לירושלים:

 

6 מיליון שקל מלגות לימודים לסטודנטים בעיר

טקס מלגות באוניברסיטה עם ענת וליאון

 

הקרן לירושלים נבחרה לנהל את "קרן המלגות העירונית". 50% מהמלגות מוענקות לסטודנטים שסיימו לימודי תיכון בעיר

 

הקרן לירושלים מנהלת את "קרן המלגות העירונית" שהוקמה ביוזמת עיריית ירושלים ובשיתוף הקרן ומפעל הפיס ומאפשרת לסטודנטים הלומדים באחד מהמוסדות האקדמיים בעיר לקבל מלגת לימודים. המלגה, בגובה של כ- 10,000 שקל, ניתנת בתמורה ל- 140 שעות של מעורבות חברתית ותרומה לקהילה.

Sam Spiegel 6 (1)

 

"קרן המלגות העירונית", בסכום כולל של כשישה מיליון שקלים, מרכזת את רוב המקורות התקציביים הקיימים היום למלגות עבור סטודנטים הלומדים בעיר: עיריית ירושלים, מפעל הפיס והקרן לירושלים. כך יכולים הסטודנטים לפנות למקום אחד ולקבל מענה המחבר בינם לבין העמותות בהן הם נדרשים להתנדב כתנאי לקבלת המלגה. ברוב מהמלגות, העמותות עצמן שותפות במתן מחצית מסכום המלגה. עיריית ירושלים והקרן לירושלים סיכמו ביניהן עוד כי 50% מהמלגות יוענקו לסטודנטים ירושלמים שסיימו לימודי תיכון בעיר. 

 

"קרן המלגות העירונית" מרחיבה באופן משמעותי את מפעל המלגות של הקרן לירושלים המחלקת  מדי שנה למעלה מ- 120 מלגות לסטודנטים מבתי הספר הגבוהים לאמנות, לטכנולוגיה ולהנדסה בעיר בתמורה למעורבות בקהילה. כך, למשל, במסגרת המלגה, סטודנטים מבצלאל עובדים על יצירת אמנות משותפת עם צעירים בעלי צרכים מיוחדים, סטודנטים מהאקדמיה למוסיקה מפעילים בשכונת קריית מנחם מרכז מוסיקה לבני נוער וסטודנטים ממכללת עזריאלי להנדסה מלמדים ניצולי שואה יישומי מחשב.

לדברי רות דיסקין, מנהלת מחלקת הפרויקטים בקרן לירושלים, מטרת הפרויקט היא "לסייע לתלמידים בעלי קשיים כלכליים או מצטיינים בתחומם, לחזק את המוסדות להשכלה גבוהה בעיר, לחזק את העמותות שזקוקות למתנדבים וכמובן – לחזק את הקשר בין הסטודנטים לירושלים וגם לתרום לניסיונם המקצועי".

 

 

"קרן המלגות העירונית היא איגום משאבים של הקרן לירושלים, העירייה ומפעל הפיס", מסבירה מנכ"לית הקרן ענת צור. זו דוגמא מצוינת לראייה כוללת של מערך המלגות בעיר ומנוף לגיוס תרומות נוספות עבור מטרה זו".

 

מסלול ירושלמים תשפ