סדנת ההדפס: מונגשת לכולם

המבנה הציורי לשימור, הצופה אל הר הבית, הפך מונגש לאמנים ולמבקרים בפרויקט מורכב שסייע להגדיל גם את שטח הגלריות

סדנת ההדפס 3

 

אחרי שנים ארוכות של תכנונים וחלומות, סדנת ההדפס ירושלים הפכה מונגשת. הסדנה, ברחוב שבטי ישראל, שוכנת במבנה ציורי מהתקופה העותומאנית הממוקם בקו התפר שבין מזרח העיר למערבה. הפיכתה למבנה מונגש דרשה תכנון מוקפד על מנת שלא לפגוע במבנה לשימור.

  פרויקט הנגשת המבנה כולל מעלית, כניסה חדשה ונגישה אל הסדנה מהרחוב, הגדלת שטחי הגלריות ושירותי נכים. השיפוץ המקיף נעשה בתמיכתן הנדיבה של הקרן לירושלים, עיריית ירושלים, הרל"י ומשרד התרבות. "הנגשת מבנה הסדנה הוא פרויקט חשוב מאוד עבורנו ועבור קהל שוחרי האמנות בירושלים ובארץ בכלל", מספר אריק קילמניק, מי שייסד את סדנת ההדפס בשנת 1974.

 הסדנה משמשת בית לאמנים ולעשייה אמנותית המשלב שימור טכניקות מסורתיות לצד פיתוחן של טכנולוגיות חדישות ומהווה המשך ישיר למסורת המפוארת של ההדפס העברי בירושלים ובארץ ישראל. במהלך 45 שנותיה, הפכה סדנת ההדפס לאחד ממוסדות האמנות והתרבות המובילים והחשובים ביותר בירושלים והעלתה את תחום ההדפס לסדר היום האמנותי בארץ.

 בסדנה שתי גלריות המציגות 4-6 תערוכות בשנה, ספריית אמנות עשירה וארכיב.  אוסף ההדפסים הנמצא כיום בידי הסדנה הוא הגדול והאיכותי ביותר בארץ ומייצג חתך רחב ומקיף של אמנות ישראל בתחום ההדפס המקורי. אל הסדנה מוזמנים  אמנים צעירים וותיקים ליצור הדפסים אמנותיים וספרי אמן בשיתוף פעולה מלא עם צוות הסדנה ובמימון מלא של כל תהליך היצירה.

 הקרן סייעה בהקמת סדנת ההדפס ותומכת בה לאורך השנים.

 סדנת ההדפס 1