30 אלף שקל פרס לתנועות נוער בעיר


הקרן לירושלים בחרה בארבעה מיזמים של תנועות נוער בעיר


שבט משואות של הצופים זכה השבוע בסכום של עשרת אלפים שקל להפעלת מיזם שיחשוף בני נוער במזרח העיר לחשיבותן של תנועות הנוער. הפרס ניתן במסגרת פרס הקרן לירושלים לאזרחות טובה ע"ש גולדשטיין המוענק זו השנה הראשונה ונועד לעודד מנהיגות חברתית, מחויבות לקהילה הירושלמית, ייחודיות וחדשנות.
שבט נוסף של הצופים בבית הכרם זכה אף הוא בסכום של עשרת אלפים שקל להוציא לפועל מפגשים בין חברי השכבה הבוגרת בשבט לבין קשישים בשכונה ולהגביר את המעורבות החברתית והקהילתית של תושבי השכונה.
ועדת הפרס, בראשות עו"ד צביקה אגמון ובהשתתפות נשיא הקרן לירושלים שי דורון, מנכ"לית הקרן ענת צור ואישי ציבור אריק גרבלסקי, גדעון אברמי ויורם חיים, בחרה בעוד שתי תנועות נוער שיקבלו כ-5,000 שקל כל אחת: הנוער העובד והלומד שיפעילו פרויקט למניעת ניצול בני נוער בעבודה ושבטי מצדה ומודיעין של הצופים שישתפו ביניהם פעולה בהנגשת עמק המצלבה וקיום אירועים לקהל.
לדברי נשיא הקרן לירושלים שי דורון, הפרס לאזרחות טובה, תרומת ד"ר ישראל וברט גולדשטיין ז"ל, נועד לחזק את תנועות הנוער בעיר והקשר שלהן לקהילה. "המיזמים, שיופעלו במהלך השנה בעיר, אמורים להביא לידי ביטוי את הפעילות ההתנדבותית שתנועות הנוער מקיימות. אנו מקווים לעודד תנועות נוער להיות מעורבות בפעילות למען הקהילה", מסביר דורון.