בית הקרן לירושלים והצוללת הצהובה

Jerusalem Foundation House With Yellow Submarine 1

 

 בית הקרן לירושלים והצוללת הצהובה

הדרישה:

הקרן לירושלים נוסדה לפני 50 שנה על ידי ראש העיר טדי קולק כדי לאפשר לידידים מסביב לעולם לקחת חלק בבניית העיר ירושלים ועיצובה. הקרן הפכה לארגון בינלאומי שהשקיע מעל מיליארד דולר בלמעלה מ - 4,000 מיזמים היוצרים הזדמנויות לצמיחה כלכלית, חינוך, אוכלוסיות חלשות, דיאלוג וחיים משותפים, אמנות ותרבות ומורשת ושימור. משרדיה של הקרן, הממוקמים באזור התעשייה תלפיות, משמשים מרכז לפעילויות הקרן בישראל וברחבי העולם, בעזרת אגודות ידידים הפועלות ב- 10 מדינות לגיוס תרומות ולהעלאת המודעות לירושלים ברחבי העולם. "בית הקרן לירושלים" יאפשר ל- 55 עובדים הנמצאים במשרד בירושלים לפעול במבנה מודרני ובמיקום נאות כדי להבטיח פעילות חלקה וכדי למשוך תורמים מכל רחבי העולם להפוך לשותפים שלנו.

הצוללת הצהובה היא מרכז מוסיקה בינתחומי שנוסד בשנת 1991 על ידי הקרן לירושלים ובשיתוף העירייה וקרן פלורשהיימר במטרה לקדם מוסיקה, לטפח כישרונות מוסיקליים ולשמש כנקודת מפגש לאמנים ומוסיקאים. הצוללת הצהובה - חדרי החזרות שלה, אולפני ההקלטות, התכניות החינוכיות, ההופעות והמועדון - היא אחת ממרכזי המוסיקה המצליחים והמובילים בישראל. ב - 25 השנה האחרונות, יזמה, פיתחה והפיקה הצוללת הצהובה מאות תכניות, כולל את מחלקת החינוך המוסיקלי המעניק נקודות זכות בבחינות הבגרות. כל אלה לצד להקות של צעירים ומבוגרים, הופעות טלוויזיוניות, ג'אז ופסטיבלי מוסיקת עולם שנוצרו בשיתוף עם פסטיבל ישראל, משרד החוץ ועוד. המיקום של הצוללת הצהובה באזור התעשייה תלפיות נבע ממגמה שרווחה בשנות ה - 90, שחיברה מרכזי תרבות עם אזורי תעשייה. אולם, בשנים האחרונות התרחבו פעילויותיה של הצוללת הצהובה והתעורר צורך במבנה גדול יותר הממוקם באזור טוב יותר.

ההשפעה על ירושלים:

בשנת ה - 50 לפעילותנו בירושלים אנו ממשיכים בבניית עיר מודרנית העונה על הצרכים האמתיים של תושביה באמצעות פיתוח שותפויות פילנטרופיות ובעזרת שיתוף פעולה הדוק עם העירייה והמוסדות החשובים בעיר. "בית הקרן לירושלים" יאפשר לקרן לפעול במקום ההולם את תרומתה חסרת התקדים לחיים בירושלים ויאפשר לצוללת הצהובה לפעול במיקום מרכזי, נגיש ומלהיב עבור אוכלוסיית בני הנוער והצעירים של ירושלים. האדריכלים ייקחו בחשבון שעבודתה של הקרן, הכוללת שותפים מכל רחבי העולם, מחייבת עיצוב מכובד אך צנוע. הבניין יעמוד בדרישות התקן העדכניות ביותר בישראל ל"בנייה ירוקה" ידידותית לסביבה ויוּשם דגש על מצוינות בעיצוב ועל שימור אנרגיה. העיצוב יהיה מחובר לסביבה ויהיה פשוט יחסית וזול לתחזוקה. בנוסף, תשכיר הקרן את בניין המשרדים הישן שלה כדי לספק מקור הכנסה בלתי מבוטל אשר יצמצם את הוצאותיה האדמיניסטרטיביות.

האתר נמצא על מגרש בבעלותה של הקרן והוא ניצב אל מול העיר העתיקה, מגדל דוד ושער יפו, מעל טחנת הקמח של מונטפיורי, משכנות שאננים, שכונת ימין משה ופארק טדי, שנקרא על שמו של מייסד הקרן לירושלים.

קהל היעד הצעיר של הצוללת הצהובה נוטה להתגורר במרכז העיר. כתוצאה מכך, תהווה הצוללת הצהובה את היסוד התרבותי של "בית הקרן לירושלים" החדש והיא תהנה מכניסות נפרדות ובידוד אקוסטי. הבניינים החדשים יכללו אולם הופעות, סטודיו בעל תקרה אקוסטית בגובה שישה מטר, אולם כניסה, חדר אמנים בעל גישה ישירה לבמה, אולפן הקלטות מבוּדד מאולם ההופעות, שטחי משרדים להנהלה, להפקה ולתפעול, בר וקפה צמוד לאולם ההופעות, גלריה, כיתות לימוד, מעבדת מוסיקה, אולפן הקלטות נוסף, שטח לחזרות וארכיון.

המימון הנדרש:

15 מיליון דולר. קיימת אפשרות ש"בית הקרן לירושלים" כולו או חלקו, יישא את שם התורם.