שימור מעיין מרים בשכונת עין כרם

Marys Spring 1

 

 שימור מעיין מרים בשכונת עין כרם

 

הדרישה: הקרן לירושלים פועלת לעיצוב עיר מודרנית, מאוחדת ותוססת על ידי יצירת הזדמנויות לכלל תושבי ירושלים. בין השאר הקרן לירושלים משתדלת להעצים את ערכה הייחודי של העיר לבני כל הדתות בעולם.

מספר כנסיות ואתרים שנבנו בשכונת עין כרם הציורית מגוללות את סיפור הדת הנוצרית מזוויות שונות. רק מעט נעשה כדי להנגיש את "מעיין מרים" הנובע בשכונה, שממנו, כך מאמינים, שתתה אמו של ישו מים.

הקרן לירושלים מבקשת לשחזר את "מעיין מרים" ולהפוך את האתר הנוצרי המשמעותי הזה למקום אליו יוכלו להגיע בבטחה ובהנאה אלפי צליינים, תיירים ומבקרים.

ההשפעה על ירושלים:  

שכונת עין כרם הציורית שבירושלים היא, על פי המסורת הנוצרית, מקום הולדתו של יוחנן המטביל. מתוך הספר של לוקס אנו למדים שהוריו, אליזבת וזכריה, חיו בארץ הגבעות כאשר באה מרים לבקרם. המעיין, שלפנים היו מימיו צלולים, נמצא היכן שמרים הבתולה שתתה מים כשביקרה את בת דודתה אליזבת והשתיים חלקו את חדשות היותן בהריון. המעיין, הידוע גם בשם "מעיין הבתולה", נחשב קדוש בעייני הצליינים הרבים המבקרים במקום. זהו חלק מהמורשת היפהפייה של ירושלים.  

המעיין של מרים, המזוהם כעת, ישוחזר וישופץ, יתבצעו בו עבודות לתיקון האבן, התקנת מושבים מאבן, מעקות בטיחות ותאורה חמימה ואחידה, לצורך פיתוח האתר להנאת הצליינים, התיירים והתושבים. כחלק ממאמצים אלה תשודרג מערכת מי המעיין הטבעי על מנת ליצור שלוש בריכות מים מתוקים ומסוננים לנוי ולשחייה. חלק מהמים ישמש להשקיית גן קהילתי מתפתח, בשיתוף תושבי השכונה.

שותפים: עיריית ירושלים, רשות הטבע והגנים ומועצת עין כרם

המימון הנדרש: 400,000 דולר. ניתן להנציח במקום את שם התורמים